O Nás

Účelem projektu Lidé Pomáhají Lidem je spojovat mezi sebou lidi, kteří si mohou vzájemně finančně pomoci.

Naše role v tomto projektu

V jaké situaci se nachází rodiny s předluženou nemovitostí?
V našem projektu jim pro větší názornost říkáme Novákovi. Novákům již banka ani jiné společnosti nepůjčí. Ale exekutor klepe na dveře a dražba jejich nemovitosti se blíží. Co teď? Křížem krážem hledají zoufale na internetu řešení. To nepřichází. Za to přichází den D. – dražba. Novákovi obdrží zásilku s modrým pruhem, kdy jim bude oznámeno, že majitelem je už někdo jiný. Nemovitost byla vydražena a už jim nepatří. Budou nuceni odevzdat klíče od domu a všichni se vystěhovat. Ale kam? To nikoho nezajímá! Pronájmy jsou v současné situaci příliš drahé. Co budou dělat? Ta panika, strach o bezpečí rodiny a pocit beznaděje musí být značná. A těchto rodin je tisíce.

Jak vznikl tento projekt?Víme, že těchto rodin je mnoho. A proto jsme vyvinuli tento projekt, který má za úkol mezi s sebou propojovat lidé, kteří si budou vzájemně pomáhat.

Ale jak to vzniklo. Dlouho jsme prostřednictvím našich klientů sledovali jejich situace, jako finanční, investiční, realitní a právní poradci a říkali si – to musí skutečně většina hodnoty nemovitosti propadnout na horentní úroky věřitelů? Vždyť i věřitelé by raději získali finanční prostředky v termínech a mohli je nadále investovat. Ale rodiny klientů zkrátka nebyli schopni věřitelům zaplatit.

A tak jsme dali hlavy dohromady a hledali řešení, jak těmto rodinám pomoci.
Kdo by mohl těmto rodinám v nouzi pomoci. Jakým způsobem. Do jaké míry. A za jakou cenu. A napadlo nás, že optimální pomoc můžeme očekávat od jednotlivých soukromých subjektů, které na oplátku získají adekvátní odměnu. A začali jsme navazovat komunikaci. Pokládali jim otázky: „Za jakých podmínek byste byli ochotni pomoci této rodině“ A dostávali jsme v podstatě od všech jednoznačnou odpověď: „Tak abychom si pomohli i my“ A nám se to zdálo fér. Dobře tedy – zprostředkujeme pomoc mezi dvěma rodinami, tak aby si pomohli vzájemně. Nechali jsme připravit precizní smlouvy, tak aby bylo vše perfektně provázáno, a žádná smluvní strana nemohla ublížit té druhé. A vyzkoušeli jsme to.

První případ
První dvě rodiny jsme takto spojili v roce 2012. Jejich jména bohužel nemůžeme zveřejnit, ale pracovně jim říkáme Novákovi a Dvořákovi.

Novákovi měli několik drobných a jednu větší půjčku od nebankovní společnosti – nejmenované – ale velmi využívané. Tato půjčka jim byla sesplatněna (vypovězena smlouva o půjčce) – Jelikož pan Novák onemocněl, nemohli jeden měsíc zaplatit splátky. Úrok jim byl za trest okamžitě zdvojnásoben. Celkové splátky se dostali na 38 000 Kč měsíčně. Tyto vysoké splátky již Novákovi nebyli schopni splácet a hrozila jim exekuce.

Obrátili se tehdy na nás. A my jednali. Předložili jsme jiné rodině – Dvořákům návrh. Souhlasili. Odkoupili tedy nemovitost Nováků a ihned jim dům pronajali. Novákovi si uhradili veškeré půjčky a platili Dvořákům pronájem. Jednu nízkou platbu. Bylo to tehdy cca 8 000 Kč měsíčně. Mohli se začít finančně hojit. Dvořákům rostly jejich úspory. Po pěti letech se Novákovi dostali bonitou do stavu, kdy si již mohli vzít svou vlastní hypotéku od banky za nízký úrok. Odkoupili si nemovitost od Dvořáků zpět a nadále si platili pouze bankovní hypotéku tehdy se splátkou cca 6 000 měsíčně. Nyní se jim už žije dobře. Dvořákovi zhodnotili své prostředky bez rizika tak, jak by je možná zhodnotili jinde s velkým rizikem.

A tak vznikl tento projekt. Od té doby jsme již propojili stovky rodin. A až na výjimky, jsou všichni spokojení.

Proto jsme vyvinuli tento projekt, abychom mohli marketingově podpořit propojování dalších a dalších rodin. Naší snahou je tedy dostat informace o těchto možnostech mezi lidi.

Chcete se zapojit?

CHCI ZÍSKAT PENÍZE DÍKY SVÉ NEMOVITOSTI

CHCI INVESTOVAT DO NEMOVITOSTI A PRONAJÍMAT JÍ

Máte zájem o více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.